Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

System informacyjny państwa w dobie transformacji cyfrowej

2021-10-20 @ 09:00 - 16:00

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. “System informacyjny państwa w dobie transformacji cyfrowej”, która odbędzie się 20 października (środa) w godzinach 9:00-16:00 w formie online.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy zarejestrować się poprzez link: https://bit.ly/3AMoRNO. Udział w konferencji jest bezpłatny!

Konferencję organizuje Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w ramach projektu Katalogi Administracji Publicznej (KAP). Celem projektu KAP jest udostępnienie spójnych, wiarygodnych, aktualnych, kompletnych, wysokiej jakości danych o podmiotach i usługach publicznych oraz o powiązanych z nimi wzorach dokumentów i zasobach informacyjnych państwa. Liderem projektu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zagadnienia badawcze, które zostaną poruszone podczas konferencji:

  • Transformacja cyfrowa sektora publicznego w dobie pandemii COVID-19
  • Modele danych dla cyfrowych usług publicznych
  • Zarządzanie systemem cyfrowych usług publicznych – modele utrzymania systemów e-administracji
  • Blockchain – perspektywy wdrożeń w administracji publicznej
  • Publiczne dane referencyjne i możliwość ich ponownego wykorzystania (re-use)
  • Zarządzanie informacją w administracji publicznej
  • Technologie semantyczne w administracji publicznej

W konferencji wezmą udział wybitni wykładowcy polskich uczelni zajmujący się tematyką e-administracji, w tym m.in.: prof. Wojciech Cellary z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, dr hab. Małgorzata Ganczar z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr Tomasz Janowski z Politechniki Gdańskiej, dr Marcin Kowalczyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dr Joanna Mazur z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Kajetan Wojsyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i inni.

Ponadto, uprzejmie informuję, że nasza konferencja uzyskała patronat honorowy Janusza Cieszyńskiego – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk oraz Piotra Dardzińskiego – Prezesa Centrum Łukasiewicz.

Serdecznie zapraszamy!

Details

Date:
2021-10-20
Time:
09:00 - 16:00
Event Category: